Globální zemědělská konference Yanmar 2019

Globální zemědělská konference Yanmar 2019

Publikováno: 23. 1. 2019

Tým Y-CZ se zúčastnil celosvětové konference, kde byla představena koncepce společnosti Yanmar na příštích 5 let. Hlavním mottem již není pouze nabízet jednotlivé stroje ale ucelené technologie. Výrobní program tak bude dále rozšiřován a to nejenom na poli traktorů, ale i v oblasti dalších zemědělských strojů.

Již dnes je společnost Yanmar globálním lídrem v technologiích pro pěstování, sklizeň a zpracování rýže a toto know-how bude dále rozšiřovat i na další oblasti zemědělství. Do budoucna se tak i v Evropě můžeme těšit na kompletní traktorovou řadu od 20 do 113 koní a mnoho dalších produktů ve špičkové japonské kvalitě.

S ohledem na celosvětově ubývající lidské zdroje v zemědělském sektoru klade společnost Yanmar velký důraz na robotizaci strojů a precizní zemědělství. Již nyní tak na některých trzích prodává autonomní traktory či bezpilotní drony nejen pro mapování ale i pro cílenou aplikaci postřiků a hnojiv. Samozřejmostí je možnost dovybavit stroje vzdálenou diagnostikou a telematikou.

Mimo oficiální část jsme měli možnost nahlédnout i do výrobních závodů a poznat velkou část vedení společnosti Yanmar osobně včetně prezidenta společnosti Yanmar pana Takehito Yamaoka a prezidenta divize Yanmar Agri pana Hiroaki Kitaoka.

Celosvětové setkání bylo přínosem i diky možnosti náhledu na problematiku zemědělství z jiných oblastí světa, které byly nemalou inspirací a povedou ke zlepšení služeb i u nás.

 

Fotografie z konference naleznete ZDE