Návštěva Japonska - poslední den

Návštěva Japonska - poslední den

Publikováno: 28. 1. 2019

Pátek byl poslední den našeho turné po výrobních závodech společnosti YANMAR a pro nás byl jednoznačně vrcholem toho, co jsme měli možnost vidět. První zastávkou byla výroba motorů v Nagahamě. Výrobní linka je plně automatizovaná, pouze konečná část kompletace motorů probíhá manuálně z důvodu velké variability zástavbových prvků. O co méně lidí potřebuje samotná výroba, o to více je posílen systém kontroly. Každý hotový motor je testován po dobu pěti minut a dále se provádí podrobné testování vybraných kusů včetně měření a rozborů ve vlastní laboratoři.

Naší poslední zastávkou bylo sídlo společnosti YANMAR v budově Flying Y Building v Ósace a centrum technologií Smart Assist, které sídlí ve výškové budově jen pár kroků od Flying Y. Samotná budova je reprezentativní výkladní skříní společnosti. Z venku na první pohled zapůsobí futuristickým designem a uvnitř je vše zařízeno a organizováno s japonskou dokonalostí. Japonci jsou známí i svým přístupem k ochraně životního prostředí, proto je celá budova postavena jako nízko emisní a nízkoenergetická, respektive její energitická bilance je záporná s přebytkem až 150%.

Pokud bychom tedy měli závěrem zhodnotit celkový dojem z naší návštěvy, pak je to jednoznačné přesvědčení, že spolupracujeme s nadčasově vedenou společností s globální působností. Nahlédnutím do jednotlivých výrobních závodů i debatami s vrcholnými managery společnosti jsme se utvrdili v přesvědčení, že traktory YANMAR jsou technologickou špičkou a to v celosvětovém srovnání. Z lokálního pohledu je pak dobrou zprávou, že v následujícím období se počítá s výrazným rozšířením nabídky traktorů jak stávajících tak i zcela nových modelových řad.

Fotografie k článku naleznete ZDE