Další ročník Země Živitelky utekl jako voda

Další ročník Země Živitelky utekl jako voda

Publikováno: 8. 9. 2014

Společnost Y-CZ s.r.o. se úspěšně prezentovala na již 41. ročníku výstavy Země Živitelka, která se konala od 28.8. do 2.9.2014 v Českých Budějovicích. Děkujeme tímto všem našim zákazníkům, návštěvníkům a partnerům, že navštívili expozici malotraktorů japonské výroby YANMAR.

Stejně jako v předešlém roce nás překvapil vysoký zájem návštěvníků a jejich povědomí o strojích značky YANMAR. K vidění byl nejmenší zástupce s typovým označením GK v nejslabší motorizaci o výkonu 16 k. Tento malotraktor nabízí dostačující výkon a nachází své uplatnění u malých obcí, zahradnictví a u uživatelů ze soukromého sektoru. V agregaci byl se štěpkovačem Del Morino nesoucí označení Scutum. Tento štěpkovač poháněný od vývodové hřídele je schopen zpracovat dřevní hmotu do tloušťky 9 cm.
K vidění byla i řada EF 200. Zastoupena byla verzí EF 227 H s ochranným rámem v kombinaci s čelním nakladačem francouzského výrobce MX. Hydrostatický pojezd k agregaci s tímto nářadím přímo vybízí. Druhým modelem řady EF 200, který jsme měli na Země Živitelce vystavený, byla nejsilnější verze o výkonu 35 k v provedení s kabinou nesoucí označení EF 235 H. Traktor byl spojen s vertikálním mulčovačem Del Morino PRM 150. Jedná se o robustní mulčovač se třemi noži poháněnými řemeny.
Posledním vystavovaným zástupcem byla novinka YANMAR EB 3100, která si odbyla svou premiéru na jarním Techagru v Brně. EB 3100 je osazeno moderním tříválcovým motorem YANMAR s přímým vstřikováním. O pojezd se stará dvoustupňová hydrostatická převodovka, která se ovládá pomocí dvou samostatných pedálů. Solidní hodnotu má i výkon tříbodového závěsu s nosností 850 kg. V zadní části byl agregován lehký mulčovač Del Morino Funny 132 osazený „Y“ noži.

Ještě jednou děkujeme všem návštěvníkům naší expozice za projevený zájem o stroje značky YANMAR!

Váš YANMAR tým.